Diabeetikute silmakontroll sai uue võimaluse Mustamäe Silmakeskus pakub aasta algusest diabeetikutele uut ja kiiremat võimalust silmakontrolliks. Sel aastal on investeeritud diabeetilise retinopaatia sõeluuringu arendamisse, mis sisaldab nii personali väljaõpet kui spetsiaalset arvutiprogrammi.

Diabeetikute silmakontrolliks on Mustamäe Silmakeskuses kasutuses kolmandat kuud uus sõeluuringuprogramm , mille lisaväärtus on tehtavate silmapõhjapiltide ja patsiendiinfo mugav ja efektiivne hindamine ning korralik arhiveerimine . Vastuvõtu ajal tegelevad patsientidega spetsiaalse koolituse saanud optometristid.

Kogutud andmete põhjal hindavad silmaarstid diabeetiku silmapõhjade olukorda ja otsustavad, kas uuritav kutsutakse teatud aja pärast tagasi pildistamisele või on vajalik teha lisauuringuid ja alustada ravi. Patsient saab uuringutulemutest teada e-kirja või posti teel. Kui saabub taas aeg pildistamiseks, saadab arvutiprogramm välja kutse uuele visiidile.

Diabeetikute silmade uurimine ja pildistamine on väga vajalik, sest varaseid muutusi silmapõhjades ei pruugi inimene ise tähele panna.

Vajadusel pakub silmakeskus patsiendile ka ravivõimalusi kas siis laserravi või silmasiseste süstide näol. Silmakeskuse osad arstid on spetsialiseerunud just diabeetikute probleemidele.
Ehkki silmaarsti juurde minekuks saatekirja pole vaja, on hea, kui perearstid paneksid diabeetikule kaasa lühikese info, mis ravimeid ta tarvitab ja milline on olnud haiguse senine käik, see parandab oluliselt olukorra hindamist.

Mustamäe Silmakeskuses on diabeetikutele avatud eraldi telefon, 53884533.
Kindlustatule on omaosalustasu 5 EUR.

Loe lähemalt:

PowerPoint-iconDiabeet silmaarsti pilgu läbi(3,3MB)

Word-iconDiabeet ja silm(47kb)